Lidé a společnost

Společnost tvoří lidé. Někteří jsou vzdělanější, někteří míň vzdělaní. Někteří jsou extroverti, jiní zas introverti. A to je krásné, jak má každý člověk svou osobnost. Kolik je povahových typů člověka? Jsou celkem čtyři, nyní si o nich něco málo povíme. Po přečtení zjistíte, jaký charakteristický typ člověka jste právě ty. Jako první je sangvinik. Tento člověk je otevřený, miluje společnost, neustále mluví a je rád středem pozornosti. Tento typ člověka se hodí na vedoucí pozice.

Smajlíci

Melancholik

Pesimistický člověk, často s nízkým sebevědomím. Je tichý, je rád sám. Na rozdíl od sangvinika se nehodí na vedoucí pozice.

Cholerik v životě se řídí pravidly, je tak trochu puntičkář. Nerad slyší, že pravdu má někdo jiný. Dokáže lidi psychicky deptat. Dokáže se rychle rozčílit, ale ještě rychleji se dokáže uklidnit.

Poslední typ je flegmatický typ. Tento člověk je velmi klidní někdy až lhostejný. Dokáže být jak s přáteli, tak dokáže trávit čas sám. Své city si často nechává pouze pro sebe. Je spíše konzervativní, nemá rád změny. Ve stresových situacích dokáže zachovat chladnou hlavu.

Tak co, jaký typ povahy jste vy?

 

Jste introvert nebo extrovert?

Introverti jsou lidé, kteří nemusí být moc ve společnosti, jsou rádi sami. Takoví lidé jsou klidní, obezřetní, dokážou naslouchat.

Extroverti jsou odvážnější, dynamičtí, nadšení.

Málokdy ale můžeme potkat buď to stoprocentního introverta nebo stoprocentního extroverta. Tito lidé se nazývají ambiverty.

Spolu

Víte o tom, že 5 vám nejbližších lidí ovlivňuje vaše chování? Proto je důležité si dávat pozor, kterými lidmi se obklopujete.

Proto není asi úplně nejlepší mít kolem sebe negativními lidmi, které dokáže rozzuřit úplná maličkost, jsou neustále naštvaní na celý svět. Má to špatný vliv i na vás. Raději se obklopujte flegmatickými lidmi, kteří jsou klidní, dokážou zachovat chladnou hlavu. Sem tam vás může vytočit, že mají všechno na háku, ale věřte, že takové chování bude mít na vás tisíckrát lepší vliv než pesimisté.