Hotely již nenabízejí pouze ubytovací služby

Ubytovací služby jsou nezbytnou součástí nabídky cestovního ruchu. Nevyužíváme je ale pouze v souvislosti s cestováním za zábavou, nýbrž také v souvislosti s cestováním za prací. Tudíž se bez nich opravdu neobejdeme. Takové cesty mohou být totiž delší než na jeden den, tím pádem budou vyžadovat přenocování.
nápis hotel
Původním důvodem pro vznik hotelů bylo právě ubytování. Jedná se o jakési jádro této služby, kvůli kterému si ji zákazníci objednávají. Potřebují tedy zajistit spánek. Samozřejmě při konzumaci této služby očekávají, že dostanou čistý pokoj, ve kterém bude čistě povlečená postel. Další samozřejmostí je dnes již většinou také vlastní koupelna náležící k pokoji, kde má zákazník k dispozici čisté ručníky, v některých hotelech také župan, či malinké šampony a sprchové gely.
Toto je v podstatě takový očekávaný základ. Vzhledem k tomu, že i v tomto odvětví existuje opravdu velká konkurence, je potřeba nabízet také něco navíc.
kniha na posteli

Které další služby, kromě těch ubytovacích, tedy spousta hotelů nabízí?

·         Samozřejmostí je recepce.Recepce slouží k poskytování informací ohledně hotelu, k poskytování turistických informací, jsou schopni zajistit vstupenky na různé či taxi, samozřejmě mají na starost také organizační záležitosti týkající se hotelu. To znamená, že jestliže budete chtít využít nějakou další službu hotelu, půjdete si ji objednat právě sem.
·         Lze využít kreditní karty. Tato možnost je ale opravdu téměř nutností. Platební karty jsou stále více využívané, proto je dnes společností de facto vyžadováno, aby je mohli použít opravdu všude.
·         Prádelna a čistírna.Tuto službu navíc může ocenit také mnoho hostů. Právě například lidé, co jezdí na různé konference či jednání, mohou ocenit tuto službu.
·         Možnost pořádání různých konferencí, charitativních akcí, svateb a mnoho dalšího.K těmto účelům však musí být hotel uzpůsobený, tzn., že musí zde být prostory k pořádání těchto a podobných akcí.
·         Wellness služby.Wellnes je v současné době velice populární. Hotely tyto služby rády nabízejí, protože to může být jeden z důvodů, proč je lidé rádi navštíví. Může se jednat o bazén, sauny, whirpool, tělová ošetření či masáže.
·         Snídani do postele ocení především zamilované páry, které hotel navštíví.
·         Půjčovna.Každý hotel se většinou nachází v oblasti, která je něčím zajímavá. Ať už se jedná o oblast, kde je proslulá pěší turistika, cykloturistika, lyžování… Je vhodné, když hotel takové typické vybavení půjčuje svým klientům.