Jak na stěhování potravin (nejen) v Teplicích

Mrazicí box – stěhování v Teplicích https://stehovani-mamut.cz/stehovani-teplice/ by se nikdy nemělo uspěchat a rozhodovat o něm v předstihu pouhých několika dnů, měli byste o něm dát vědět stěhovací firmě alespoň tři týdny předem, v ideálním případě pět až šest týdnů dopředu. V takovém předstihu máte i dost času na to, rozhodnout, jak budete postupně vyprazdňovat mrazák. Důležité totiž je, v den stěhování mít jej již vyprázdněný, odmražený a vysušený. Nestěhujte nikdy mražené potraviny, leda, že by to bylo v lednu, kdy víte, že teploty ani přes den nevystoupí nad nulu, ale i tak byste je museli vézt někde mimo vytápěné prostory vozidel. Výjimkou mohou být jídla, která co nejdříve zkonzumujete, např. mražená ovocná dřeň, zmrzlina atp.

stěhování chladničky

Chladnička – s potravinami v chladničce to bývá rovněž složité, protože je opět musíte načasovat tak, abyste ve stěhovací den nic z chladničky nepřeváželi, opět s výjimkou některých druhů ovoce a zeleniny. V zimě je to vždy jednodušší, protože se vám za jeden den nezkazí sýr, jogurt ani pomazánkové máslo, ovšem v létě, za tropických veder, to raději neriskujte kvůli přemnožení bakterií, např. salmonely.

stěhování ořechů

Trvanlivé potraviny – nejjednodušší je to s potravinami trvanlivými, jako jsou konzervy, pasírovaná rajčata, hořčice, kečupy, džemy, ale i mouky, strouhanka, ořechy, těstoviny, sušené ovoce, oleje, luštěniny či obiloviny. Trvanlivé potraviny opatrně balte s pomocí bublinkové fólie do kartonových krabic, které si označte, a případně dejte stranou ty krabice, o nichž víte, že budete jejich obsah vybalovat jako první.

Cestovní taška se svačinou – svačinu budete potřebovat v průběhu stěhovacího dne pro celou rodinu, a spolu s ní i dostatek tekutin. Nespoléhejte se raději na to, že něco nakoupíte cestou, např. u čerpacích stanic, nemusí mít zrovna to, co poptáváte. Lepší je být v průběhu stěhování najezení předem, než být hladoví a nervózní, vyčerpaní a unavení. Do cestovní tašky přibalte kromě jídla i doklady, důležité dokumenty, peníze, toaletní potřeby a věci na převlečení (oblečení a boty).