Nezařazené 0 comments

Jak ochránit soukromé informace před cizími lidmi?

Pokud máte počítač připojený k internetu, je naprosto nezbytné, abyste na něm měli nainstalované ověřené bezpečnostní programy. V tomto případě se nerozvažujte a do ochrany svých dat investujte raději více než méně! Dvě největší jména v počítačovém bezpečnostním softwaru jsou Norton a McAfee. Oba prodávají takzvané baličky, které Vás ochrání před nejběžnějšími útoky hackerů.
klávesnice a soukromí

Pozorně čtěte a prověřujte!

Stahujete-li si do počítače nějaký software, který je nabízen zdarma, musíte nejprve potvrdit okénko „souhlasím“. Valná většina lidí jej automaticky odklikne, aniž by si licenční ujednání přečetla! Může se Vám pak lehce stát, že například za stažení spořiče obrazovky zdarma, Vám firma nasadí do počítače spyware. Slovo „zdarma“ má na některé lidi doslova zázračné účinky, které dokážou bohužel úplně potlačit logické uvažování. Mějte na paměti, že na světě není nic zadarmo! Takže až Vám bude nějaká reklama na internetu nabízet něco zcela zdarma, zpozorněte. Velmi lehce si totiž můžete software nakazit spywarem, který nejen Váš počítač zpomalí, ale také obrazně otvírá dveře všem zájemcům o data z Vašeho počítače.
bezpečnost a internetu

Zabezpečení bezdrátové sítě

Zabezpečení bezdrátové sítě je jednoduché a určitě byste si ho měli zajistit co nejdříve, jinak Vám hrozí nebezpečí, že kterýkoliv kolemjdoucí se dostane na Vaši síť a začne v ní šířit viry nebo dokonce provádět kriminální činnost. Opatřete si širokopásmý směrovač. Instrukce, jak síť správně zabezpečit najdete v krabičce se směrovačem. Podle instrukcí si vytvoříte heslo a Vaše síť bude v bezpečí.

Pozor na lákavé výhry!

Už jste se určitě setkali s velkým lákavým titulkem: „Jste 999 999, návštěvník – gratulujeme! Vyhrál jste! Klikněte zde, abyste získal svou cenu.“ Pokud jste znalí situace, určitě jste na tento trik nenaletěli! Nic není zadarmo, jak již bylo řečeno, takže Vás čekají jen nepříjemnosti. Buď se hackeři dostanou do vašeho systému a získají Vaší emailovou adresu, případně Vám nasadí do počítače spící vir, který může počítač napadnout až někdy později.