Jaká je společnost

Mám jeden takový problém. Můj bratr se chytil špatné společnosti. Začalo to tak, když můj bratr oslavil své dvanácté narozeniny. Byli jsme na vesnici. A jak je všem lidem jistě známo, tak na vesnici není moc dětí, jsou tam spíše starší lidé. A můj bratr ale toužil po nějakých lidech, kteří jsou ve stejném věku jako on, takže dvanáctileté děti. Bohužel ale tady na vesnici vůbec takové nebyli. A proto můj bratr byl rád, když přestoupil na jinou školu do města. A tam to právě všechno začalo. Můj bratr bohužel se chytil špatné party, tedy společnosti, sám o tom ale nevěděl.  Nevěděl, že je to špatná parta, a tak se s nimi scházel dál až nastal ale ten okamžik, kdy ty děti v té partě začali kouřit a začali taky krást. To můj bratr vůbec nevěděl.

Poslouchejte duši dítěte.

Myslím, že kdyby bratr věděl, že je to špatné, tak by do toho ani nešel. Jenže můj bratr chtěl někam patřit. A já se tomu nedivím. Ve škole na psychologii jsem se učila, že každé dítě chce někam patřit a nezajímá ho, co ta daná společnost vyznává nebo co dělá a proč to dělá. A malé dítě nezajímá, jestli je to špatné nebo ne. Podle mého názoru by na to měli dbát hlavně jeho rodiče. A jak jste na tom vy? Co byste dělali Vy?

Každý chce někam patřit.

Jak byste se zachovali s tím, že vaše dítě se chytlo špatné společnosti? Jak by se to řešili? Myslím, že je taky prima zajít za ředitelem školy nebo někým podobným. Podle mého názoru tím nic tím nezkazíte, když si taky seženete nějaké informace o těch dětech. Podle mého názoru by žádné dítě v tak malém věku nemělo kouřit a krást. Nejlepší je, když se tomu hned postavíte a nastavíte dítěti hranice. Ráda bych, aby moje dítě se scházelo pouze s těmi lidmi, o kterých vím že jsou slušní a hodní. Bohužel ale ne vždycky to jde nebo to poznáte. Někdy děti tají, co se v jejich kolektivu děje, takže je složité na to někdy přijít. Proto doporučuji s dětmi pravidelně probírat jejich volný čas i školu.