Kde chcete žít, ve městě nebo v přírodě

Město versus venkov, to jsou po mnoho desítek let stále aktuální témata k životnímu stylu a v současné době je to o to více námětem k debatě, neboť mnozí z nás vnímají, jak důležité je čisté životní prostředí, klid a osobní pohoda, která by měla převažovat nad kariérními úspěchy. Co je vám platný výdělek a moderní nábytek či pozlacené kliky u dveří, když budete upoutáni na lůžko, se střevním vývodem po operaci rakovinného nádoru omezeni v pohybu, případně trpět nesnesitelnými bolestmi v důsledku dalších civilizačních chorob.

pohovka na zahradě

Lidé se dnes dívají na svou životní perspektivu z jiného úhlu a mění častokrát i ty zásadní preference. A tak se stává, že se snaží i vlastní bydlení řešit tak, aby nebyli příliš závislí na pronájmu a cizí „dobré vůli“, která nemusí fungovat vždy a za každých okolností. Bydlet ve vlastním a svobodně rozhodovat o svém životě je tou nejcennější devizou každého z nás.

zelenina z vlastní zahrady

Jistým řešením vlastního bydlení jsou i mobilní dřevostavby Top mobilní domy. Lze je umístit do chatové oblasti v rekreační lokalitě i bez stavebního povolení a v řadě případů je možné stát se téměř nezávislými na vnějším světě, zejména dodavatelích energií. Konkrétně lze uvažovat nad vytápěním dřevem v krbových kamnech a vlastním zdroji pitné vody z vrtané či kopané studny. Není nutná ani přípojka plynu, neboť existují propanové (plynové) zásobníky anebo je možné vařit na propan – butanu z tlakové láhve. Další možností je za příznivých podmínek fotovoltaika a ohřev vody solárními kolektory, a to i s panely umístěnými na plochou střechu či střechu s mírným sklonem.

Mobilní dřevostavby již dávno nejsou pouhé sezónní objekty pro letní rekreaci, mohou být komplexně zateplené a schopné poskytnout vám komfortní bydlení po celý rok, a samozřejmě mimo civilizační vlivy městských přelidněných, chaotických a stresujících zón.