Nedejte blechám šanci – Jak se jich co nejúčinněji zbavit?

Psi nebo kočky mohou zvenčí přinést domů blechy, tito škůdci se velmi rychle rozmnožují, a proto je nutné jednat velmi rychle. Jak se jich zbavit a co dělat?

Nedejte blechám šanci – Jak se jich co nejúčinněji zbavit?

Nejčastěji blechy do domácnosti přinesou ve své srsti domácí zvířata, úplně nejčastěji to jsou samozřejmě psi a kočky, které pouštíme ven a zase dovnitř zcela běžně. Nejen psi se totiž venčí, i kočičky se rády venku proběhnou, pokud se vrátí zvířecí mazlíček ze své procházky a začne se podezřele drbat, je čas zpozornět. Blechy jsou malé, za to ale zvíře hodně obtěžují, jsou také ale chytré a tak se obvykle ukryjí na místa, kde se zvíře jen těžko může poškrábat a tak je zneškodnit. Blechy se velmi rychle rozmnožují a do srsti zvířat pak kladou i své vajíčka, jak se zvíře pohybuje, mohou se vajíčka roznášet po celé domácnosti. A to pak budete mít skutečně velký problém.

pexels-photo-2253275

Okamžitý zásah je důležitý

Dezinsekce blech se musí provést okamžitě poté, co zaznamenáte u svého domácího mazlíčka přítomnost těchto drobných škůdců. Určitě ale nestačí pouze odblešit zvířecí srst, nikdy nemůžete vědět, zda se blechy už nestačily rozmnožit tak, že vajíčka máte v bytě, malým blechám se velmi daří například ve zvířecích pelíšcích. Je tedy dobré všechno důkladně prohlédnout a vyprat. Poté do ruky vezměte vysavač a celou domácnost vysajte, vajíčka se mohou skutečně vyskytovat kdekoliv, poté co domácnost vysajete, vyčistěte i vysavač nebo vyměňte sáček ve vysavači, aby blechy nemohly zase proniknout zpátky.

pexels-photo-1440406

Co na blechy zabírá?

Blechy skáčou a jsou docela šikovné, takže se opravdu rychle rozlézají po celé domácnosti. Zabírají na ně speciální hubící prostředky, těmi je nutné vystříkat nejen srst zvířete, ale i celou domácnost nebo místa, kde se blechy vyskytly. Začít je nutné u psího pelíšku, dále je potřeba věnovat pozornost například kobercům ale i pohovce nebo posteli, zvláště pokud do nich má mazlíček přístup.

Pokud nebudou zabírat volně prodejné prostředky na hubení blech, v případě, že se blechy dostanou do celé domácnosti a nepodaří se vám je zlikvidovat všechny, je nutné zavolat deratizační firmu. Problém je vždy s vajíčky, i když se totiž obvykle každému podaří vyhubit dospělé jedince, díky ukrytým a zapomenutým vajíčkům se blechy opět dostanou do vedení.