Obaly nejsou všechny stejné


Už jste určitě někdy viděli někoho něco přepravovat z místa na místo. Takové dodávky, nákladní vozy či kamiony jsou na našich silnicích přece nepřehlédnutelné, a všichni víme, že slouží k tomu, aby se na ně nebo do nich naložilo to, co se má někam odvézt, a pak se s tím prostě odjelo. Vesměs jsme to aspoň někdy někde na vlastní oči viděli, a i kdyby ne, není těžké si to aspoň představit.

modrý kontejner

Zatímco je nám ale takový způsob přepravy jasný, v otázce obalů určených k takové přepravě už většina z nás odborníky není. Určitě nás napadne ledacos, do čeho by se dal nějaký ten přepravovaný materiál vložit, ale stoprocentní přehled o obalech, jež jsou nám dnes k dispozici, už sotva někdo má. A kdekdo by mohl dokonce zvolit špatný obal, kdyby měl něco někam dopravit, a pak by na svou špatnou volbu doplatil.

A proto by měli být všichni přepravci zainteresováni v tom, aby znali co nejvíce obalů, které jim mohou prokazovat spolehlivé služby. A měli by vědět, co se dá k čemu využít. Je totiž sice jasné, že nebude nikdo lít tekutiny do jutových pytlů nebo nebude nakládat háklivé materiály do něčeho, v čem tyto třeba lehce zvlhnou, ale ne vždy je vhodnost nebo nevhodnost takového materiálu na první pohled zřejmá.

zelený kontejner

Nikdo by tak neměl postrádat aspoň povědomí i o tom, že existuje třeba IBC kontejner https://www.schoellerallibert.com/cz/produkty/ibc-kontejnery/. Je samozřejmé, že tento nevyužijí kupříkladu dopravci stavebních materiálů, ale pro ty, kdo převážejí náklady tekuté nebo polotekuté konzistence, které mohou být navíc citlivé i na hygienické podmínky přepravy, je právě tento obal tou naprosto nejdokonalejší volbou. Protože je dělaný právě pro takové náklady, pro takové materiály.

Takový kontejner je hygienický, skladný, maximálně šetrný k přírodě, má velkou nosnost i dobré úchopové schopnosti… Prostě je pro přepravu lecčeho tím nejlepším, co jenom lze využít.