Proč nevyužívat možností mamahotelu

Když jste dospělý člověk a stále bydlíte s rodiči, stane se z vás mazánek. Tento mamahotel si patřičně užíváte a za žádnou cenu se ho nechcete zbavit, protože byste se museli potýkat se záležitostmi, kterých jste u rodičů uštědřen. Těmito záležitostmi se myslí třeba placení účtu, nákup potravin, praní, žehlení prádla a uklízení domácnosti. Proč taky ne? Když všechno udělají oni, vy nemusíte dělat vůbec nic. Jak pohodlné, že? Jenže když bydlíte s rodiči až příliš dlouho, o to těžší odloučení budete zažívat. Mamka s taťkou tu nebudou věčně, nebo ne? Dříve či později se budete muset postavit na vlastní nohy a čím později to bude, tím to pro vás bude horší.
spící kočka
 
Jakmile se někdo z vašeho okolí nebo v práci dozví, že je vám přes třicet let a stále bydlíte pod střechou vaší milované mamky a taťky, lidé se vám budou posmívat. S tím počítejte. Získáte nálepku „mamánek“ a rozhodně nebude nic příjemného, když vás tak budou oslovovat na veřejnosti.
 
Jenže bydlení pod společnou střechu nepřináší jen klady, ale má to i svá negativa. Podívejte se, jaké zápory to má.
 kniha na stolku

Jste sledováni

Jsou-li vaši příbuzní nepřiměřeně zvědaví, v momentě, kdy obdržíte poštu, kterou oni převezmou, automaticky ji otevřou. V tomto případě nemáte žádné soukromí. A to ani ve svém pokoji. Jakpak, ptáte se? Jestli se u vás pravidelně uklízí, mamka může najít něco, co by její oči neměly nikdy spatřit. Ruka šmátralka se může dostat do míst, kde by být neměla. Ani sebemenší schovka vám nepomůže.
 

Vřelé uvítání

Jdete někam na party. Zpravidla musíte ohlásit, kdy přijdete, případně v jakém stavu dorazíte. Kdybyste to neudělali, rodiče by celou noc čekali u dveří a strachovali se o vaše bezpečí. Pokud žijete v bytě či domě, kde platí večerka, jste ji vázáni.
 

Sladké podřizování

Jejich obydlí – jejich pravidla. Tuto zvyklost musíte nutně dodržovat. Je vaší povinností plnit jejich žádosti, zodpovídat jejich prosby a plnit jejich přání. Nastanou chvíle, kdy musíte přinést oběť nejvyšší a dívat se s nimi na staré televizní pořady a filmy, co pamatují jejich mládí.
 nepořádek v ložnici

Nejprve se zeptej, pak konej

Ve svém vlastním obydlí si můžete dělat cokoliv a bez toho, abyste se někoho dožadovali. Můžete si kdykoliv pořídit domácího mazlíčka, můžete si předělat pokoje, jak jen chcete atp. U rodičů to takhle dělat nemůžete – musíte se nejdříve zeptat, a čekat na jejich schválení. Platí zde jistá hierarchie. V momentě, kdy se chystáte mít sex, musíte počkat, až rodičové nebudou doma, a pak si domů přivést drahou polovičku, byť jen osobu na jednu noc. V opačném případě by vaše noční aktivita mohla mít neočekávané sledující.