Nezařazené 0 comments

1.září se blíží

Dva měsíce prázdnin utečou jako voda a už během nich se chystáte pořídit maximum věcí, které budoucí prvňáček bude potřebovat. Většina škol pořádá před koncem školního roku informativního schůzku pro rodiče prvňáků, kde dostanou i seznam potřebných věcí a pomůcek. Obchody se předhání v nabídce a slevách, které mnohdy nejsou zrovna zanedbatelné.
školní potřeby.jpg
Aktovka jako základ
Na čem rozhodně v žádném případě nešetřete, je školní batoh, ten správný by měl splňovat veškeré požadavky dle normy ČSN 79 6506. Určitě vybírejte z pestrých barev a s více reflexními body, aby dítě bylo dostatečně viditelné. Všechny části batohu by měly být z materiálů, které neobsahují žádné nebezpečné látky. Dbejte také na to, kolik aktovka samotná váží a zda má ergonomicky tvarovaná záda. Nejlepším řešením bude, pokud na nákup vyrazíte s budoucím školákem a ten si na místě tašku vyzkouší.
Aby byly věci v aktovce přehledně uspořádány, k tomu slouží boxy. Zde se opět zaměřte na to, aby byly lehké, ale odolné. Důležitá je také kapsa na pití a svačinový box. Součástí aktovky by také měl být sáček na přezůvky.
dva školáci.jpg
Bez penálu to nejde
Zde by měl mít rozhodující slovo prvňáček, pouzdro by se mu mělo líbit a také by mělo nějakou tu dobu vydržet. Ideální volbou jsou penály vícepatrové, kam se vejdou kromě psacích potřeb i pastelky, fixy, gumy, ořezávátko, pravítko, malé nůžky apod.
Výtvarka
Další nákladnější výbavou pro školáka jsou potřeby na výtvarnou výchovu. Zde je dobré se řídit podle seznamu školy, kromě čtvrtek a náčrtníků bude dítě potřebovat vodovky, tempery, lepidlo, zástěru, která ochrání oblečení před umazáním, štětce, kalíšek na vodu, voskovky, pastelové barvy. A to všechno umístit do kufříku, který pak zůstává ve škole po celý rok.
Tělák
Na tělesnou výchovu pořiďte vak k tomu určený, boty s bílou podrážkou, triko, tepláky a ponožky.
Je toho opravdu dost, ale pokud s přípravami začnete včas, určitě to zvládnete s nadhledem.