Co je to tekutá tapeta

V dnešní době se jen málokdo spokojí s tím, že má v bytě veškeré zdi a stěny natřené na bílo. Ano, je to nejsnáze udržitelná barva, a případné nečistoty či odřeniny se dají snadno zatřít, avšak je nutné si přiznat, že vypadá poněkud mdle.

Není tedy divu, že se mnoho lidí rozhodne vložit do toho trochu barvy. To však není tak jednoduché – je potřeba namíchat správný odstín, a pokud se stane, že se na některých místech odře, není tak snadné tyto nedostatky zakrýt přetřením – namíchat znovu přesně stejnou barvu je totiž prakticky nemožné.

možný vzor tekuté tapety

Proto se mnoho lidí uchyluje spíše k tapetám. Zde se nemusíme ničeho takového bát – pokud se kus utrhne, můžeme jednoduše nalepit nový. Ani to však není bez problému. Mnoha lidem totiž manipulace s ní působí potíže. Výsledkem jsou pak nejrůznější záhyby či nerovnosti, které rozhodně nevypadají pěkně.

Řešení v tomto případě může představovat tekutá tapeta. Jedná se o sprej, který po zaschnutí vytvoří tapetě podobnou vrstvu. Jeho aplikace je mnohem jednodušší, a navíc se nemusíme bát nerovností či varhánků. Je také dodávána v mnoha nejrůznějších barvách, takže si vybere skutečně každý.

plnění zásobníku tekutou tapetou

Je však pravdou, že jde o relativní novinku, která si své místo na trhu prozatím hledá. Její popularita však stále vzrůstá, především pro jednoduchost aplikace, a to navzdory tomu, že cena zde není nejnižší.

Ano, je pravděpodobné, že se postupem času bude snižovat, avšak v současné době v této fázi ještě není. Přesto rozhodně stojí za to, abyste ji vyzkoušeli, pokud chcete mít domov v zajímavých barvách a vzorech a nechcete se trápit s klasickou barvou či tapetou.

Jen je však nutno varovat, že podobně jako ta klasická, ani ta tekutá po zaschnutí nepropouští vodu. To znamená, že pokud máte v domě vyšší vlhkost, je mnohem pravděpodobnější, že vám zeď pod ní bude plesnivět, neboť nebude moci dobře vysychat. To však není ve většině nových domů a bytů problém, takže se jejího použití nemusíte obávat.