Vlasy, koruna krásy- aneb tipy jak o ně pečovat

Každý z nás a hlavně my ženy toužíme po krásných, hustých a pěstěných vlasech, které se nelámou. Někdo tyto vlasy má dané v genech, jiný se o ně musí více zasloužit, přitom tak či tak je celkem fajn, když o své vlasy pečujeme a staráme se o ně. Není důležitá jen vlasová kosmetika, ale také i správná výživa. Záleží i na tom, co jíme.

Vyvážená strava

Správná a vyvážená strava

Měli bychom jíst rostlinné a živočišné bílkoviny (luštěniny, maso, vejce). V tuňáku, v semenech slunečnic, fazolích, hrachu či v tmavém pečivu máme zase vitamín B3 a B5. Tyto vitamíny nám zajisti pevnost, pružnost a lesk vlasů.

Ve žloutku a v obilí je vitamín B6, zlepšuje stav pokožky. Vitamín B12 nám zajistí, aby nám vlasy nepadaly. Najdeme hov rybách, v mléku, vejcích, v kuřeti. Aby naše vlasy byly silné a odolné potřebujeme vitamín H, který získáme v mase, v mléce, v oříškách, v celozrnném pečivu. V luštěninách a v celozrnném pečivu máme měď, která je proti lámání vlasů. A konečně v hovězím, v mořských plodech, v listové zelenině je železo, které podporuje růst vlasových váčků.

Kosmetická péče o vlasy

Vlasy bychom si měli mít dvakrát týdně. Je potřeba správný výběr šamponu. Někdo má vlasy suché, někomu se více třepí konečky, někomu se vlasy mastí a nebo máme třeba barvené vlasy. Určitě není vhodné, když s někým sdílíme stejný šampon. Během mytí si šampon poctivě vmasírujme do vlasů až pěkně na pokožku a poté důkladně opláchněme. Po umytí šamponem bychom měli použít kondicionér, ke každému šamponu je ten samý kondicionér na ten stejný typ vlasů.

Pravidelná péče o vlasy

Kondicionér bychom měli důkladně opět vmasírovat do vlasů až k pokožce. Pokud máme hřeben se širokými zuby a tím vlasy rozčesat. Nechat působit pár minutek a opět pečlivě opláchnout. Díky kondicionéru se nám naše vlásky tolik nebudou cuchat, budou se nám lépe rozčesávat.

Sušit vlasy bychom měli nejlépe ručníkem a spíše je sušit jen jemně. Jednou za čas je vhodné použít pleťovou masku. Důležité je si také jednou začas lehce zastřihnout konečky vlasů, které se třepí a také navštívit kadeřnici, která se o vlasy postará. Pokud si sami barvíme vlasy, je lepší vybírat vhodný odstín a kvalitnější barvy. Dobré barvy sedají sehnat už od 100 korun. Po pár týdnech se nám mohou objevit odrosty. Měli bychom je obarvit. Občas se může stát, že si odrosty nestihneme odbarvit, takže můžeme využít sprej na odrosty. Sice vydrží jen do dalšího umytí vlasů, ale i to nám může pomoct.