Nezařazené 0 comments

Holé zdi v našich domovech nechceme! Nejen DIY nápady na to, jak si vyzdobit interiér…

Není nic, co by vyvolávalo pocity chladu a odtažitosti tak, jako prázdné, holé zdi. Nejdříve si řeknete, že se s nimi určitě sžijete, ale brzy vám začnou padat na hlavu! Vytvořte si z bytu krásný koutek pohodlí, kam se budete rádi vracet!
pokoj se starým zrcadlem
Protože na harmonii záleží!
1. Talíře místo obrazů! Co se dá dělat! Když je talíř větší umělecké dílo, než abyste se na něm odvážili cokoliv servírovat, musí jít ke zdi! Nebo lépe řečeno na zeď! Můžete si tak na kuchyňské zdi vytvořit přenádhernou koláž různých porcelánových talířů, které se barevnými vzory jenom hemží! Na výběr máte od nádherných květinových ornamentů, přes mandaly až po výjevy z dávné historie… Koupit se dá opravdu ledacos! A často ve vetešnictví za pár šupů! Anebo víte co? Upalujte pro barvy na porcelán a vymalujte si podšálky podle svého!

2. Co takhle zrcadla, dámy a… dámy? Máte v koupelně, či v chodbě stěnu, která na vás tupě zírá svou prázdnotou? Chcete ji vyzdobit? A chcete si trochu připadat jako na zámku? Kdo by taky nechtěl, když se zámeckým paním nosí kopretiny a když žít jako princezna je slast? Vyrazte tedy na nákupy a prošmejděte všemožné i nemožné bebechárny, secondhandy a vetešnictví. Ujistěte se, že se vracíte s hromadou starých zrcadel různých rámů i velikostí, se zlatým lakem na dřevo a s dostatkem hřebíků.
Jakmile tohle všechno máte doma, můžete začít tvořit! Opatrně zakryjte skleněnou část zrcadel, aby se vám nepobarvila, a rozmáchlými tahy pokryjte vyřezávané, zdobené rámy, z nichž už čas oprýskal lak, zlatem ve spreji. Potom již stačí zrcadla pouze naaranžovat na hřebíky a překrásnou rádoby viktoriánskou stěnu máte na světě!
barvy na zdi
3. Stěna jako od umělce! Kolaudujete svůj nový kvartýr? Pozvěte přátele nejen k pořádnému křestu, kde alkohol poteče proudem, ale vyzvěte je i k troše skvělé zábavy! Nepoteče jenom šampaňské, to vám můžeme zaručit! Spojte příjemné s užitečným a kupte hromadu balónků a akrylových barev! Vezměte si balónek, vpravte do něj trochu barvy a přifoukněte. Tyto balónky různě chaoticky umístěte na zeď a připravte svým hostům náboje – šipky, anebo cokoliv, čím se mohou do balónků strefovat. Prasklý balónek potom ohodí barvou celou stěnu a vzniknou velice zajímavé abstraktní kreace. Dělá to moc hezký efekt na pohled a člověk má pocit, že má co do činění s kreativními lidmi. A můžete to zkombinovat s nějakou zábavnou hrou a hod na balónek může být odměnou za pikantní fant!