Nezařazené 0 comments

Kouzelné USB-C

S tím, jak se začínají stále více rozmáhat zařízení vybavená USB-C portem, začíná také velmi přibývat příslušenství s tímto rozhraním. Kromě kabelů, kterých nikdy nebývá po ruce dostatek, jsou to také různé redukce a rozbočovače, protože většina mobilních zařízení má totiž jen jeden USB port a někdy opravdu jen ten a žádný jiný.
 Charching kabel
Základní charakteristika USB-C portu
·         Dobře nakročeno má výrobní společnost ADATA, její USB-C příslušenství vychází zájemcům opravdu vstříc snad v každém ohledu. Není vůbec problém rozšířit zobrazení o další obrazovku, přidat navíc USB 3.0 porty nebo zajistit dodatečné napájení.
 připojení USB
Model ACH3PL-HUB-CWH
·         Asi jeden z nejzajímavějších USB-C HUB, který bude určitě zajímat hlavně majitele nových MacBooků od Applu, protože právě tato technika pro online připojení je vybavena pouhopouhým jedním USB-C portem.
·         S rozbočovačem od ADATY totiž okamžitě získají HDMI výstup s Full HD rozlišením, dva USB 3.0 porty a USB-C port pro napájení notebooku.
·         Zkrátka nepřijdou ani uživatele Windows a mobilních platforem. Na HDMI výstupu ve Windows 7 je maximální rozlišení druhého monitoru pouze 640×480 px, ve Windows 10 pak korektní Full HD 1080p.
·         Při připojení HUBU ke smartphonu funguje vše v HDMI i periferie HID.
·         Maximální rychlost USB-C rozbočovače odpovídá specifikaci USB 3.1 Gen 1, tedy maximálně 5 GB/s.
 Charger s kabelem
Model ACVGAPL-ADP-CWH a model ACHDMIPL-ADP-CWH
·         První model zprostředkovává VGA výstup na projektor nebo monitor v rozlišení až 1 920 x 2 160 px.
·         U obou adaptérů se obejdete bez ovladačů.
·         Vcelku příznivě jsou také nastaveny ceny od výrobců. Adata USB-C  to VGA stojí 500 Kč, Adata USB-C to HDMI stojí 800 Kč a Adata USB-C to HUB stojí 1 200 Kč.
·         Jedinou nevýhodou se jeví, že k rozbočovači musíte mít pro napájení přes USB-C vlastní kompatibilní zdroj.
·         Kromě výše uvedené nevýhody, jsou tyto USB-C rozbočovače velmi chytré a levné řešení.