Jak zdravě zhubnout?

Po Vánocích, kdy se stoly téměř prohýbaly pod váhou různého kalorického /ale velmi dobrého/ jídla, a na Nový rok se často lidé rozhodnou začít s hubnutím. Většinou ale moc neví jak na to, a tudíž to dělají špatně, neefektivně a nezdravě. Jak tedy zhubnout, abyste úbytek váhy viděli už po pár dnech, ale zároveň ztráceli hmotnost zdravě a bez jojo efektu?

váha a metr

Klíčová je zejména pravidelnost a střídmost v jídle. Ráno se vždy určitě nasnídejte, snídani nepřeskakujte a nejezděte do školy/práce nenasnídaní. Nejenom že Vám to pomůže při hubnutí, ale budete se cítit lépe i psychicky /stres, který se ve Vás nahromadí, když ještě nejste najedení, se totiž mnohem hůře odbourává než ten, který vznikne až tehdy, kdy už jste snídali/. Je pak pravděpodobnější, že když budete mít ráno větší snídani, nebudete mít nutkání jíst hodně přes den. Přes den potom jezte co nejvíce pravidelně, nejlépe tehdy, kdy budete pociťovat malý hlad – nenechávejte to dojít až do bodu, kdy nebudete pomalu moci hlady ani chodit, najezte se už tehdy, když budete pociťovat malý hlad. Na malý hlad platí malé porce, které se dobře tráví a udržují metabolismus v chodu. V případě, že byste hodně hladověli a pak si dali velkou porci jídla, uděláte všechno špatně – jednak hladovění zpomalí Váš metabolismus a zadruhé tělo uloží velkou porci jídla velmi efektivně, protože se bude bát, že přijde další vlna hladovění a bude třeba nutnost si ukládat zásoby na příště.

zhubnutí břicha

Hodně pijte! Vhodné je vypít vždy ráno vodu s citronem – pročistí Vám trávicí trakt a zrychlí metabolismus. Obecně to je také dobrý očistný start dne. Pijte nejlépe čistou vodu, protože ta má nejméně kalorií – vyvarujte se sladkým nápojům a ovocným šťávám /samozřejmě ale nic proti nějakému smoothie po ránu – to jedině doporučujeme/. Sladké nápoje a jídlo konzumujte jen po ránu. Možné je také se napít před každým jídlem – voda Vám totiž zaplní žaludek a vy toho pak nesníte tolik.