Stojací lampy. Dekorace, kterou si zamilujete

Obývací pokoj potřebuje být osvětlen jedním hlavním centrálním světlem, které by mělo být doplněno o několik dalších, které budou plnit určitou funkci. Může to být například vkusně zvolená stojací lampa, která slouží jako zdroj osvětlení při čtení nebo sledování televize. Moderní interiér

Právě kvalita světla má vliv na lidskou psychiku, jeho bdělost, výkonost nebo myšlení. Pokud tedy do místnosti neproniká přirozené světlo, je potřeba ho nahradit vhodně zvoleným osvětlením. Kvalitní osvětlení je potřeba hlavně v zimních měsících, kdy si denního světla příliš neužijeme.

Světlo, které bude osvětlovat prostor
V obývacím pokoji trávíme spoustu času, právě zde bychom tedy měli osvětlení věnovat největší pozornost. Obývací pokoj bývá ze všech místností největší, jistě tak oceníte, pokud bude prostor osvětlovat hned několik světel zároveň. Plošné osvětlení by mělo doplňovat několik funkčně zvolených doplňkových světel. Pokoj si rozdělejte na několik zón podle činností, kterým se na daném místě věnujete.

Doplňková světla mají stejně důležitý význam jako světla hlavní. To platí hlavně v případě, kdy máme místnost rozdělenou na několik funkčních částí, kdy každá je uzpůsobena k jiné činnosti. V takovém případě se nebojte nejrůznějších stojacích lamp, lampiček či bodového osvětlení. Jako zdroj světle volte led osvětlení, které má dlouhou životnost a šetří energii. Takové jsou například led žárovky gu10.Čisté linie

Příjemná atmosféra za pomoci více druhů osvětlení
Světlo dokáže nevídané věci, pokud je dobře zvoleno. I ten nejstylovější interiér totiž nevynikne bez správného osvícení. Světlo tedy krom funkční stránky musí plnit i tu estetickou. http://zena-in.cz/clanek/perfect-clinic-otevrela-s-novym-rokem-oddeleni-esteticke-dermatologie-pod-garanci-mudr-very-terzijske Velmi oblíbenou variantou jsou světla, která mohou měnit intenzitu a přizpůsobuje se tak činnostem, které v obývacím pokoji provozujete. Podobný efekt vytvoříte i za pomocí stínítek.