Jaké výhody má zahradní altán


Asi se všichni shodneme, že zahrada by měla být místem odpočinku a relaxace. Abychom se zde však cítili dobře, musíme zde mít i vhodné podmínky. A to nemusí být zrovna jednoduché, zvláště pokud vezmeme v úvahu, jak proměnlivé počasí může být a jak různé požadavky lidé mohou mít. Například je poměrně důležité si uvědomit, zda budeme chtít být venku i v největších letních vedrech a zda máme možnost se během nich nějak osvěžit. Avšak ani v době, kdy nejsou teploty tak vysoko, se rozhodně nevyplatí riskovat úpal.

napevno postavený altán

Proto je rozhodně dobré mít zde vytvořený koutek, kde je téměř po celý den stín. K tomu nám dobře poslouží zahradní altán Pergoly-trutnov.cz. Ty se stávají zvláště v poslední době velmi populárními, ať už se jedná o ty napevno zabudované či ty přenosné. A rozhodně se není čemu divit. Koneckonců, mají poměrně dost výhod.

Například je zde fakt, že se jedná o prostor, který je, jak již bylo zmíněno, chráněn před Sluncem prakticky celý den. Díky tomu tam můžete pobývat prakticky kdykoliv, aniž byste se museli bát spálenin.

přenosný plastový altán

Také naše elektronická zařízení, jako například mobilní telefony, stín rozhodně ocení. Na přímém, silném slunečním světle, a navíc za teplot, jaké u nás v létě panují, by totiž snadno mohly vybuchnout. A to rozhodně není něco, co by kdokoliv z nás chtěl riskovat.

Na rozdíl od chatky či stanu však altány umožňují volný průchod vzduchu. Můžete tak sedět ve stínu a nechat se ovívat vánkem, což je bezesporu velmi příjemné. Znamená to také, že se nemusíte starat, zda jste při odchodu zavřeli dveře či okna. Také vzduch se nikdy nestane vydýchaným.

Samozřejmě, můžeme se ptát, proč nestačí jednoduše například velký strom. A odpověď zní, že ač je pod stromem chladněji než pod altánem, stín na dané místo vrhá pouze po určitou část dne. Navíc rozhodně není kompletní – všichni známe zlatá prasátka na zemi pod stromy, o padajících listech a větvičkách nemluvě. Z těchto důvodů je v mnoha případech rozhodně altánek praktičtějším řešením.