Stojí lidé ve společnosti proti vám?

Pokud pracujete ve společnosti, která působí sice velmi dlouho, ale máte pocit, že se k vám nikdo nechová s úctou a respektem, pak to není dobré. Něco takového může velmi brzy přejít v šikanu. Člověk by řekl, že se s takovou šikanou bude setkávat jen ve škole, ale bohužel i v práci je možné na něco takového narazit. Pokud budete mít pocit, že vás vaši kolegové šikanují nebo se vám posmívají, měli byste s něčím takovým zajít za svým zaměstnavatelem, který by měl něco takového začít co nejdříve řešit.

stojící lidé

Může se klidně stát, že se začne něco dít, ale může se také stát, že se nezačne dít vůbec nic a bude to naopak ještě horší, protože jste zašli za zaměstnavatelem a ti, kteří vás šikanují, na to přišli. Nejlepším řešením bude poohlédnout se po nové práci. Šikana je něco, co si rozhodně nikdo z nás nezaslouží a je jasné, že pokud jste se s něčím takovým setkali v mládí, nebudete nadšeni z toho, že se s něčím takovým musíte potýkat i dnes.

Bohužel je mnoho lidí, kteří si rádi na druhé dovolují a to i přesto, že nemají sebemenší důvod. Bohužel jsou lidé, kteří udělají vše proto, aby našli alespoň jednu věc, která jim na vás bude vadit a na základě které se vám budou posmívat nebo vám budou danou věc předhazovat.

slovo team

Šikana je něco, s čím se člověk opravdu nemusí potýkat. Je ale potřeba řešit již sebemenší náznaky, aby se nestalo, že budete muset kvůli něčemu takovému chodit k psychologovi. Jestliže vám váš nadřízený nepomůže, řešte to po svém. Nikdo si nezaslouží neférové jednání a to jen proto, že se někomu na vás něco nelíbí. Na kolektivu hodně záleží a pokud něco nefunguje, je to problém. Určitě byste nikoho neměli nechat, aby se po vás vozil za věci, za které například vůbec nemůžete. Dejte si na něco takového pozor, ať se kvůli něčemu takovému nepotýkáte s psychickými problémy, které mohou člověka zničit a to tak, že by vás to nikdy nenapadlo.