Nadčasové dřevo zpracované nejmodernější technologií – to je vícevrstvá podlaha

S volbou dřevěné vícevrstvé parketové podlahy nemůžete šlápnout vedle. Taková podlaha dá vaší domácnosti punc dokonalosti a útulnosti, kterou bezpochyby ocení celá rodina. Dřevo je hřejivým materiálem, které je navíc upraveno tak, aby bylo příjemné i pro bosou nohu. Teplá podlaha má také veliký vliv na naše zdraví a nikdy nám s takovou podlahou nebude chladno od nohou.

textura dřeva

Zatímco klasické dřevěné podlahy z masivu mají sklony reagovat na pokojovou teplotu, sesychat se teplem a různě se ohýbat ve vlhku třívrstvá dřevěná podlaha je mnohem stabilnější proti prohýbání, vyboulení i praskání. Je také mnohem vhodnější pro podlahové vytápění, které si volí stále více lidí.

Strukturu dřevěných třívrstvých parket tvoří 3 vrstvy:

• spodní vrstva je dřevěná dýha

• uprostřed parkety je středová část jako výztuž z masivního dřeva, nejčastěji se volí smrk nebo borovice

• horní nášlapná vrstva je z ušlechtilého dřeva

Z estetického hlediska je právě horní nášlapná vrstva nejdůležitější a udává prostoru styl. Na výběr máte se světlých i tmavých odstínů, z domácích či exotických dřevin a vybere si každý. Zajímavá je třeba svým zbarvením do červena třešeň anebo svým designem zaujme americký ořech nebo kanadský javor.

Výhodou je snadná pokládka parket, které do sebe zapadají zámkovým mechanickým spojem, a kromě lepení se tedy dají jednoduše položit jako plovoucí podlaha. To má výhodu také v tom, že v případě, že se ve zcela výjimečných případech musí nějaká parketa vyměnit, jde to poměrně snadno a rychle.
parketová podlaha

Podlahy jsou antistatické a antialergické. Pro povrchovou úpravu lze zvolit ošetření olejem nebo nátěr lakem, jehož složení odpovídá všem ekologickým normám.

Údržba třívrstvých dřevěných podlah je snadná a nemusíte se jí obávat. S údržbou klasických parket, kdy se lezlo po kolenou a namáhavě se podlaha drátkovala, voskovala a leštila, to nemůžete srovnávat. Moderní podlahu zametete nebo vysajete a vytřete vlhkým mopem. Jediné, na co musíte dávat pozor, je nadměrné množství vody, které podlaze neprospívá.