Nezařazené 0 comments

Výhody a nevýhody domu a bytu

Pokud byste přemýšleli nad koupí domu, či bytu máme pro Vás pár pozitivů a negativů.

 1.      Pozitiva domu = Pokud vlastníte automobil, je snadnější zaparkovat u svého baráku. Máte to od auta blíže domů. K domům jsou dost často přistavěné i garáže, je tedy možnost parkovat „doma“. Soukromí je zde veliké. Neslyšíte zvuky od sousedů a neruší Vás dupot dětí od sousedů. Více místností – můžete mít velkou rodinu, protože je zde více pokojů, než v bytě. Pořídit si většího psa není problémem. K domu totiž bývají dost často i zahrady, tak se pes může provětrat na zahradě. Díky zahradě máte více možností.
venkovní schodiště
2.      Negativa domu = Baráky jsou dražší cenou. Mnoho lidí si kvůli nim musí brát hypotéku. Nebývají k pronájmu. Více místností a více věcí = častější a horší úklid. K baráku je často přiřazena i zahrada, tak Vám přibývá další starost a péče o pozemek navíc. Starost o pozemek celkově, opravy střechy, plotu aj. Na provoz domu budete potřebovat více financí, protože o všechno se staráte samostatně.
3.      Pozitiva bytu = Skvěle se hodí do města. Bydlí tam velké množství lidí. Kdyby se tam stavěli pouze byty, lidé by se do města nevešli. Nejčastěji tedy najdete byt ve městě. Levnější. Dost často je k pronájmu. Skvělé pro mladé lidi, kteří nemají finanční prostředky na rodinný dům. Výhodné pro pár, který nechce děti. U paneláků a bytovek se staví často hřiště pro děti. Nemáte to tedy daleko na hřiště, pokud máte děti.
rodinný dům na předměstí
4.      Negativa bytu = Parkování sice může být přímo u paneláku, ve kterém se nachází Váš byt, ale cesta domů je trochu delší. Sdílíte společné prostory s ostatními (můžete potkat sousedy, které nemáte rádi). Musíte uklízet chodbu a schody. Mohou Vás rušit sousedé. Musíte být velmi ohleduplní k sousedům (nepouštět hudbu nahlas, nerušit). Pokud si pořídíte psa, musíte s ním chodit často na procházky, jelikož ho nepustíte na zahradu, aby se vyvenčil.