Zdravý životní styl

Lifestyle je druh života, který mě naprosto uchvátil. Moc mě baví žít zdravý životní styl a číst i o něm knihy. Nikdy jsem nesnila o životě, kde se budu cpát jen čokoládou a dalšími sladkými věcmi a u toho ležet na pohovce a sledovat nějaké seriály. Nikdy to nebylo pro mě a já jsem raději byla s kamarády venku. Víte, každý lifestyle vypadá jinak a každý si pod ním představí jiné věci nebo priority. Třeba můžu uvést příklad mé maminky. Ta nikdy nebyla nějaká akční, nikdy netoužila poznat svět, nikdy nechtěla cestovat ani po naší republice. Ona dokonce neměla ráda ani chodit v našem městě třeba do restaurací nebo kina.

Na životním stylu závisí i naše vnitří pohoda

Ne, že by na to neměla peníze, to vůbec ne, ale nebavilo ji to. Ovšem paradox byl, že si neustále stěžovala, že je stále zavřená doma a nikoho nemá, nemá si s kým popovídat. Víte, takovému člověku je těžké pomoct. Já jsem ji kolikrát chtěla vzít na zábavu, ale vždy odmítla. Navíc se vždy urazila, když jsem ji chtěla vzít mezi lidi. Zato můj otec byl jiná liga. Ne, že by jeho životní styl byl ukázkový, to vůbec ne. Ale zase horko těžko byl doma. Jakmile měl trochu volného času, tak ten čas trávil pouze v hospodě mezi kamarády. Byl hodně výstřední povahy a cholerik, extrovert, takže si jistě dokážete představit, jak se ve společnosti choval. Nebyl to žádný puntičkář ani moula, ale přímý silný chlap, že z něj někdy šel i strach.

Zdravý životní styl jen prospívá

Navíc před ním měli všichni respekt. Taková odvážná nikdy teda nebudu. Ale abych zase někoho pochválila, tak mou babičku. Ta má přímo ukázkový životní styl. Chodí pravidelně cvičit. Ne, že musí nebo jí to doporučuje lékař, ale chodí cvičit, že ji to hodně baví. Chodí na senior gymnastiku a taky plavat. Já třeba plavání miluji a chodím na bazén dvakrát týdně. Musím říct, že je to ten největší relax, co znám. Ale taky miluji klidné věci, třeba čtení knih. Knihy ke mně patří odjakživa. S knihou jsem se snad narodila, protože není snad jeden den, abych si nepřečetla pár stránek v knize nebo časopisu. Navíc díky knihám jsem taky dodělala vyšší odbornou školu. Myslím, že prima životní styl všem prospívá.