Ovoce na hubnutí

Ovoce by nemělo chybět v jídelníčku žádného člověka. O to víc pak, když se člověk rozhodne držet redukční dietu, při které lze snadno ovocem nahradit sladkosti. Ovoce by se však mělo jíst nejlépe v syrovém stavu, kdy má v sobě veškeré své vitamíny, enzimy a minerály. V marmeládách, nebo například při sušení ovoce už narazíte na přidaný cukr, což rozhodně není nejlepší. Ovoce by se také mělo jíst především v první polovině dne, kdy se energie z něj lépe spaluje. Některé ovoce je však při dietách mnohem prospěšnější, než jiné. Které to je, a proč?

ovocné saláty

Citróny

Stejně jako všechny citrusy, i citróny povzbuzují metabolizmus, a jsou skvělým detoxikačním pomocníkem, který se může hodit mimo jiné i při redukční dietě. Existuje dokonce i citrónová dieta bmikalkulacka.cz, která má za účel rozpohybovat metabolizmus a zrychlit spalování. To však neznamená, že při této dietě jíte pouze citróny, ale že o ně svůj jídelníček doplníte. Citronovou šťávu z pravých, zralých plodů můžete přidávat například do vody, nebo salátů, ale nikdy ne do horkého čaje, kde o většinu vitamínů přijde.

krájený citron

Ananas

Ananas se při dietě používá především kvůli enzymu zvanému bromelin, díky kterému se daří v těle štěpit bílkoviny, a procházet tělem neporušený. Mimo to však ananas obsahuje minimum kalorií, spoustu vlákniny pro lepší trávení, Ananas je však dobrý i na kosti, srdce, a imunitní systém. Toto ovoce by nemělo chybět v jídelníčku žádného jedince.

Třešně

Také třešně jsou mezi ovocem superhrdinou. Nejenže jejich konzumace vám dodá pocit sytosti, takže nebudete mít potřebu se přejídat, rovněž obsahují biolátky, které na sebe vážou škodliviny, a zbavují tak tělo všech škodlivin. Třešně se díky obsahu jódu používají jako přírodní detoxikant, nebo dokonce i projímadlo. Období, kdy jsou třešně akorát tak zralé, trvá bohužel jen krátkou dobu, proto je nejlepší neváhat, a využít každého dne. Nasbírat si třešně i do zásoby, a jsít každý den alespoň půl kilogramu, dokud to půjde.