Boj s pachy v autě

Základem by mělo být mít uklizené auto. Pravidelně umývat různé nečistoty, dbát na to, aby se v autě stále nevozily různě zavánějící věci. Jenže ne vše se uhlídá a ty neblahé vůně se v autě dříve či později objeví. Pak nastupuje krom úklidu i výběr vůně do auta.

interiér nissanu

Voňavé stromečky

Snad historicky nejstarší vůní do auta jsou všemožné parfémem napuštěné stromečky. Ty se zavěsí za zpětné zrcátko. Jejich trvanlivost je omezená, ale to není jediná nevýhoda. Druhou a tou závažnou je, že zprvu je vůně moc silná a postupně už vyprchá tak, že skoro není cítit. Mnozí to řeší tím, že obal na vůni jen natrhnou a pověsí stromeček ještě v nevzhledném igelitu. Ano, efekt vůně je v tu chvíli kažen vzhledem.

Difuzér do USB

Stejně jako vůně do domácnosti, i ty do auta se dělají už značně dokonale a elektronicky zpracované. V tomto případě se jedná o difuzér, který se zapojuje do USB. Tento konektor najdete jak v autorádiu, tak se již dají zakoupit redukce do zásuvky, respektive do zapalovače. Pak stačí poměrně krásné zařízení jen zapojit a ono v průběhu jízdy postupně dávkuje vůni vystříknutím. Funguje vlastně na stejném principu, jako různé difuzéry do domácnosti, které pracují naprosto automaticky.

 Vůně do větráku

Znáte je zajisté všichni. Jsou to různě tvarované postavičky, ornamenty či moderní tvary, které se jen zacvaknou do středového větráku v autě. Tím, jak topíte či větráte, proudí vzduch přes tvarovanou vůni a tím se uvolňuje esence. Toto opět neplatí, když auto stojí.
éterický olej

Parfém do auta

Občas se stává, že ženy a dokonce i muži používají k navonění interiéru automobilu své vlastní parfémy. Zapomeňte na to, jelikož existují přímo takové parfémy určené přímo pro vozy. Koupíte si flakonek a jen obyčejným stříknutím do interiéru či na určitá místa docílíte požadované vůně.

Volně stavitelná vůně

Milujete třeba vůni gumových medvídků? Není problém, zakupte si vůni v krabičce, která pasuje do držáku na kelímky v autech. Pomocí horního víčka s otvory nastavíte intenzitu vůně. Tyto krabičky vydrží stejně dlouho jako voňavé stromečky, tedy několik týdnů až celkem čtyři měsíce. Záleží na otevřenosti krabičky. Výhodou je, že když někdo vůni nemá rád či mu je nepříjemná, krabičku jednoduše uzavřete a vůni již po vyvětrání neucítíte.