Hubneme na podzim

Hubnout a na ještě k tomu na podzim, to snad ani není možné. Vždyť tělo si dělá zásoby pěkně na zimu, ostatně jako je to i u zvířátek. Změna klimatu, podmínek si zkrátka musí udělat dostatek energie na zimní období. Jeden z matoucích mýtů, které je třeba změnit. Zvířátka, pokud žijí ve volné přírodě, tak rozhodně to budou potřebovat, ale my to máme trochu nastavené jinak. V dnešní době nemusíme zimu přežívat a dělat si nějaké tukové zásoby pro dostatek energie. Tyto doby přežití jsou již dávno pryč. Již dlouho nežijeme ve věku, kdy bychom museli zimu nutně přečkávat, ale spíš naopak si ji hojně užíváme. Bohužel poté i s kilogramy navíc. Není divu, doma je pěkně teplíčko, dostatek jídla je po celý rok, spíme pod teplou peřinou a vlastně si užíváme luxus. Tudíž s nadbytečnými kilogramy můžeme zatočit raz dva v kteroukoliv roční dobu.zeleninový salát.jpg

Proč zrovna před zimou?

Pár důvodů se vždycky najde. A kdo chce, tak nebude rozhodně hledat výmluvy, ale spíš jak začít, aby to bylo účinné a nějakou nesmyslnou nebo i drastickou dietou si nijak neublížil. Tady může posloužit skvěle proteinová dieta, při které se nehladoví, navíc je perfektní na přípravu a dokonce nabízí i mnoho doplňkových potravin, které pořádně a hlavně neškodně zasytí.

  1. Na podzim se nepořádají žádné grilovačky, které často svádí k hříšnému přejídání, ani dovolené, kde na každém rohu číhalo mnoho různých nástrah v podobě zmrzlin, pohárků nebo míchaných sladkých drinků.
  2. Dětem začaly školní povinnosti a tak mnohdy máme více času i na sebe a trochu si můžeme zasportovat nebo alespoň protáhnout tělo doma na podložce.

jídlo v krabičkách.jpg

  1. Spánek má velký vliv na hubnutí a tak je třeba se pořádně na to vyspat, což zrovna v podzimním období není problém. Brzy je tma a tak to doslova nutí zalézt do pelíšku, tudíž žádné večerní nebo noční nájezdy na lednici nebo spíž.
  2. Velký bonus je, že do letních plavek všechno v pohodě zvládneme a bez většího stresu, což je velká odměna a s proteinovou dietou to bude daleko snadnější.