Nezařazené 0 comments

Nakupování po sezoně

Nakupování v posezonních výprodejích je čím dál oblíbenější. Zatímco v průběhu sezony jsou věci drahé a mnohdy i dražší než před sezonou, po sezóně spousta obchodů doprodává zásoby a tím pádem jsou velké slevy. Ale někdy to není tak žhavé, jak se zdá. Na co si dát při nákupu v posezonním výprodeji pozor?
placatý domek
·         Reálná cena
Tak především prodejci mají své oblíbené triky, jak uměle navýšit cenu zboží tak, aby sleva vypadala jako co nejvyšší. Takže ceny uměle navyšují – cena před slevou je poté mnohem vyšší a tím pádem je sleva na oko větší. Reálná sleva je ale minimální a tím pádem se často ani nevyplatí. Než jdete danou věc koupit, můžete si na internetu najít reálnou cenu zboží a tím pádem i zjistíte, jaká je reálná sleva zboží.
·         Nakupujte s rozmyslem
Slevy nás často vedou k neřízenému nakupování zboží, které vlastně ani nepotřebujeme, nebo nevyužijeme. Takové nakupování je nejen neekonomické ale také neefektivní, protože dané věci prostě buď prodáváme dál se ztrátou, nebo vyhodíme či někomu darujeme. Než půjdete na nákup ve slevách, sepište si, co vlastně budete potřebovat. Pokud nakupujete oblečení na příští sezonu pro děti, přemýšlejte nad tím, jakou velikost koupit. Samozřejmě se může stát, že oblečení dítěti nebude, nebo bude velké. Dětské oblečení ale není takový problém prodat, hlavně pokud je nové.
upozornění na slevy
·         Výška slevy
Na letácích, na internetu nebo v reklamě vám prodejce nabízí až 90% slevy, ale v prodejně najdete kousky s 20ti % slevou a nic víc? Zeptejte se prodávajícího personálu, kde mají zboží s danými slevami. Tohle je totiž častý reklamní trik a zlevněné zboží může být i schováno takzvaně pod pultem.
·         Hlídání slev
Jsou i portály, které vám pohlídají slevy na jednotlivé zboží. Stačí mnohdy zadat hlídání daného produktu a počkat si, až bude zlevněný. Upozornění vám přijde na telefon či na email.