Napouštění a údržba vody v bazénu


Řekne-li se voda, každý si představí bezbarvou kapalinu bez chuti a zápachu, většině z nás se vybaví její chemický vzorec H2O. Přesto není voda jako voda a může se lišit svým složením i vlastnostmi. Co a v jakých koncentracích smí a nesmí obsahovat pitná voda stanovuje zákon. Napouštíme-li bazén, je důležité, jakou vodu použijeme. Její vlastnosti a kvalita do značné míry předurčí, jak výrazně a jak rychle se v našem bazénu během sezóny bude či nebude měnit její kvalita.
Zdánlivě nejlevnější, ale také nejméně hygienická je voda dešťová. Abychom ji mohli upravit a vyčistit, budeme muset investovat nemalé prostředky a dobrý výsledek nemusí být zaručen. voda v bazénuNapouštět pitnou vodu přímo z vodovodní sítě je lepší způsob, ale obecně se to moc nedoporučuje kvůli nebezpečí poklesu tlaku v síti či uvolnění většího množství nečistot z potrubí a následnému zakalení vody. Jedině snad napouštět po částech a pomalu. Totéž platí i pro napouštění z vlastní studny. Zde navíc číhá nebezpečí, že studniční voda bude obsahovat různé složky, kterých je pitná voda již zbavena. Takže její následná kvalita nemusí být vlivem obsahu těchto složek taková, jakou bychom očekávali. Nejbezpečnější variantou je objednání cisterny s pitnou vodou a tou bazén naplnit.laboratorní testy
Určitě si prostudujte platnou legislativu a význam jednotlivých parametrů vody na eshop.Techneco.eu. Vše je zde velmi přehledně a srozumitelně vysvětleno, můžete položit jakýkoli dotaz nejen k této problematice, ale ke všemu, co se týká bazénů, vířivek, jezírek a jejich údržby. Rovnou zde zakoupíte všechnu potřebnou doporučenou chemii (chlorovou, bezchlorovou, bromovou, zazimovače), vše pro úpravu a měření pH, filtry a další bazénové příslušenství nabízené v dostatečně širokém výběru, v odpovídající kvalitě a s výhodnými cenami. Na webu najdete i mnoho dalších potřebných informací ve formě článků.