Složitý mechanismus erekce penisu.

Potíže s erekcí potkají během života většinu mužů. U některých se jedná pouze o jednorázové selhání, u některých se problémy opakují, každopádně tyto problémy jsou pro muže velice nepříjemné. Každý muž jakožto samec potřebuje pocit lovce, lovce takového, který neohroženě dokáže založit rodinu s vyhlédnutou samicí. Pochopitelně se lidstvo už posunulo mnohem dále, ale mužům prostě přiznání, že dnes to nepůjde, nejde vůbec přes ústa. Ačkoli jsme už velice emancipovaní, stále je myšlenka muže dobyvatele, roztouženého a ženy, která se sexu vyhýbá pod záminkou bolesti hlavy.

erekce

Myslím, že ani vy jste se nesetkali s modelem ženy dračice, roztoužené a vyžadující sex a muže, který by se vyhýbal, ačkoli by proti své partnerce neměl žádné výhrady, prostě pouze na sex neměl náladu. Je zde představa že muž chce a může kdykoli. A proto mnoho mužů, pokud se u nich dostaví problém s erekcí je opravdu psychicky rozloženo a zdeptáno, protože náhle nemohou splnit předpoklad plodícího samce. Prostě u muže by asi výmluva na bolavou hlavu byla jaksi nepochopitelná. Muž tedy se svým problémem bojuje v ústraní, nechce se svěřit ani kamarádům, aby snad nevzbudil posměch, je oblit potem, že by snad musel u lékaře líčit své trable a návštěva lékárny, kdy bude problémy svěřovat lékárnici a domlouvat s ní ideální volně přístupné medikamenty je také absurdní.

erekce

Pokud se tedy problémy opakují už delší dobu, erekce penisu se nedostaví vůbec, nebo se dostaví pouze slabá erekce, která není zárukou spokojeného sexuálního zážitku, je třeba problém nějakým způsobem řešit. Ponejprv je dobré popřemýšlet o příčinách erektivní disfunkce, protože erekce je velice složitý mechanismus, na kterém má podíl psychika, léčená onemocnění a stav nervové soustavy. Pokud neobjasníme jasnou příčinu, můžeme vyzkoušet některý z volně dostupných léků na erekci, v případě, že nedosáhneme kýženého výsledku, bude nutné se objednat na vyšetření k lékaři.